Conceive Plus

Starasz się o dziecko? Spróbuj z Conceive Plus™

Istnieje wiele powodów przez które nie udało Ci się jeszcze zajść w ciążę. Z upływającym czasem starania są jeszcze trudniejsze i mniej owocne. Zwiększ swoje szanse na zajście w ciążę stosując podczas starań żel intymny Conceive Plus®. Ułatwi on zajście w ciążę a także sprawi, że wasze starania będą jeszcze bardziej przyjemne.

Skala płodności

Skala płodności

Jak długo pary starają się o dziecko?

Pary do 30 lat: 75% w ciągu roku, 91% w ciągu 4 lat.
Pary do 35 lat: 66% w ciągu roku, 84% w ciągu 4 lat.
Pary do 40 lat: 44% w ciągu roku, 64% w ciągu 4 lat.

Bez obaw. Istnieje wiele sposobów aby zwiększyć swoje szanse na skuteczne zajście w ciążę. Podążaj za naszymi kilkoma radami a już niedługo Ty i Twój partner ujrzycie wymarzone dwie kreski na teście ciążowym.

Zbadaj się

Starania o dziecko to czas, aby spotkać się z lekarzem na wizytę kontrolną aby przyjrzeć się Twojemu stylowi życia, zażywanym lekom i przebytym chorobom. Od lekarza dowiesz się jak przygotować organizm do planowanej ciąży tak, aby w przypadku zapłodnienia płód rozwijał się prawidłowo już od początku ciąży. Ponadto, nie odkładaj wizyty u dentysty. Zdrowie zębów wpływa na Twoje pozytywne samopoczucie więc warto zrobić przegląd przed planowaną ciążą. Badania wykazały, iż choroby zębów mogą doprowadzić do wcześniejszego porodu a także do przyczyniać się do zaniżonej wagi dziecka.

Naturalne starania o ciąże nie zawsze są łatwe. Jeżeli wydaje Ci się, że uda się wam od razu po odstawieniu antykoncepcji możecie się łatwo zawieść. Jeżeli dopiero rozpoczynasz starania, istnieje wiele metod wspomagających Twoją płodność. Sprawdź nasz poradnik »

Poznaj swoje ciało

Wiesz na pewno, że w ciągu całego cyklu miesiączkowego tak na prawdę tylko około 6 dni w ciągu tego czasu to dni płodne, w ciągu których możesz zajść w ciążę. Jeżeli nie wiesz kiedy w Twoim cyklu występuje owulacja możesz ją wyznaczyć obserwując objawy jakie towarzyszą kolejnym dniom cyklu. Dni płodne możesz wyznaczyć na przykład obserwując temperaturę Twojego ciała. Jeżeli Twój cykl ma średnio 28 dni, monitoruj temperaturę ciała około 14 dnia od pierwszego dnia ostatniej miesiączki. Wzrost temperatury ciała o pół stopnia oznacza dzień owulacji. Dni płodne możesz określić także korzystając z naszego kalkulatora owulacyjnego ».

Dbaj o siebie

Podczas starań o dziecko ważne jest aby Twoje ciało było także w pełni zdrowia. Myśląc o przyszłym dbaniu o swoje maleństwo najpierw zadbaj o siebie. To ważne aby w okresie kiedy planujesz ciążę zadbać o zbilansowaną dietę oraz wyeliminować ze swojego życia negatywne czynniki takie jak kawa, cukier, alkohol oraz papierosy. Wszystko to negatywnie wpływa na Twoją płodność zmniejszając szanse na zajście w ciążę. Zadbaj także o swojego mężczyznę. Wymienione czynniki wpływają także na zdrowie jego nasienia i zawartych w nim plemników. Warto także na ile to możliwe wyeliminować stres. To kolejny czynnik źle działający na płodność u obojga partnerów ale także może przyczyniać się do nieudanego współżycia. Pamiętaj, aby Twoje starania niezależnie od wcześniejszych wyników testów ciążowych zawsze były dla was przyjemnością i świetną zabawą!

Porady na temat starań o dziecko

więcej porad »