Bez kategorii

Refleksologia – bezpieczna pomoc w leczeniu niepłodności

Refleksologia a starania o dziecko
Refleksologia a starania o dziecko

Pary, które borykają się z problemem zajścia w ciążę nie są pozostawione same sobie. Wiedza o niepłodności jest coraz większa, a metod, które wspomagają płodność jest dużo. Do jednej z przyjemniejszych należy refleksologia. Tę chińską metodę stosowano już kilka tysięcy lat przed naszą erą!

Czy wiesz, że za pomocą nacisku odpowiednich części swoich stóp, jesteś w stanie polepszyć płodność? Jak to możliwe?

Refleksolodzy uważają, że stopa jest swego rodzaju minimapą wnętrza naszych ciał. Odpowiedni punkt na stopie jest powiązany z danym organem i gruczołem w ciele, a jego prawidłowa symulacja pomaga ciału odblokować energię i odzyskać naturalną równowagę organizmu.

Uciskanie konkretnych partii stóp (refleksów) wpływa pozytywnie na: jajniki (wspomaga produkcję pęcherzyków Graafa), macicę, jajowody, przysadkę mózgową (wytwarza hormon luteinizujący, potrzebny do prawidłowej owulacji) oraz tarczycę. Dzięki refleksologii zwiększają się szanse na wyrównanie gospodarki hormonalnej u kobiety i u mężczyzny, co może pomóc w staraniach o dziecko.

Specjaliści zalecają seans refleksologiczny 1 raz w tygodniu. W specjalnym gabinecie doświadczona osoba relaksuje pacjenta, wykonuje ucisk poszczególnych partii stóp, a na końcu wykonuje przyjemny masaż z użyciem olejku.

Kobiety poddane zabiegom refleksologii są zdania, że wspomogły one prawidłowy przebieg owulacji, wyrównały gospodarkę hormonalną, co przyczyniło się do zajścia w ciążę, nawet po kilku latach niepłodności. Według niektórych kobiet, ten specjalny masaż, wpłynął także na długość porodu. Okazał się on krótszy i mniej bolesny.

Działanie refleksologii na płodność nie zostało potwierdzone naukowo. Może warto jednak poddać się temu masażowi i zobaczyć, jak działa na konkretną osobę. Przyjemny, godzinny seans nikomu nie zaszkodzi, a może pomóc.