Seks

Pozycje seksualne podczas starań o dziecko

Pozycja a starania o dziecko
Pozycja a starania o dziecko

Nie da się ukryć, że seks to jeden z najbardziej przyjemnych momentów w trakcie starań o dziecko. Warto jednak wiedzieć, że nawet z tej rozkoszy można wyłuskać sposoby, na skuteczniejsze i szybsze zapłodnienie.

Jakie pozycje seksualne sprzyjają poczęciu?

Istnieje szereg pozycji seksualnych, które umożliwiają głęboką penetrację partnerki, a co za tym idzie, skracają plemnikom drogę którą muszą pokonać. To właśnie one sprzyjają zajściu w ciążę.

 

Łyżeczkapozycja ta cieszy się dużą popularnością wśród par starających się o dziecko. Kochankowie leżą na boku, mężczyzna leży za kobietą i wprowadza członek od tyłu. Partnerzy w tej pozycji ściśle do siebie przylegają. Miednica kobiety jest pochylona, co znacznie ułatwia plemnikom dotarcie do szyjki macicy i zapłodnienie.

 

Pozycja klasyczna –  kobieta leży na plecach i nogami oplata tułów partnera. Istnieje jeszcze inny wariant tej pozycji, częściej polecany do zajścia w ciążę. Kobieta powinna założyć nogi na ramiona partnera lub oprzeć stopy o jego tors. Im wyżej kobieta uniesie biodra, tym lepsza będzie penetracja i plemniki łatwiej dostaną się do komórki jajowej.

 

Pozycja kolankowo-łokciowa kobieta klęczy i podpiera się łokciami na poduszce, partner zaś wprowadza członek od tyłu. Pozycja ta pozwala na głęboką penetrację i daje większą możliwość ruchową mężczyźnie. Jest uznawana za jedną z najbardziej skutecznych pozycji do zajścia w ciążę.

 

Rada: aby jeszcze bardziej ułatwić zapłodnienie, kobieta powinna poleżeć kilka minut po stosunku z uniesionymi nogami.

Pary starające się o dziecko powinny eksperymentować w łóżku. Pozycje sprzyjające poczęciu na pewno urozmaicą życie seksualne i zwiększą szanse na zapłodnienie!