Zdrowie

Wspaniałe właściwości pyłku pszczelego na płodność

Wpływ pyłku pszczelego na płodność
Wpływ pyłku pszczelego na płodność

Zdiagnozowanie niepłodności u któregoś z partnerów, lub u obojga z nich, jest zwykle bardzo trudnym i smutnym doświadczeniem. Na szczęście da się z nią walczyć, a z pomocą przychodzi nam… sama natura! Poznajcie właściwości magicznych żółtych i jasnobrązowych kulek, pełnych witamin, aminokwasów, minerałów i enzymów, potrzebnych do prawidłowego funkcjonowania organizmu i wpływających pozytywnie na płodność kobiet i mężczyzn!

Czym jest pyłek pszczeli?

Pyłek pszczeli, zwany inaczej pyłkiem kwiatowym, to pyłek zebrany przez pszczoły z kwiatów, a następnie uformowany przez nie w kulki i zmieszany z miodem, nektarem czy śliną pszczół. Stanowi on pokarm dla tych owadów. Jest o wiele bardziej bogatszy w witaminy i minerały niż miód. Skąd w pyłku pszczelim tyle dobroczynnych substancji?

Pyłek kwiatowy to nic innego jak męskie komórki rozrodcze kwiatów, z których w przyszłości ma powstać nowy kwiat..

Pyłek pszczeli ma niebywałe znaczenie w walce z niepłodnością. U kobiet przyjmowanie pyłku pszczelego reguluje owulację.  U mężczyzn zaś poprawia proces spermatogenezy.

Ta odżywka płodności bogata jest w następujące substancje, ważne przy staraniach o ciążę:

Witaminy: A, B1, B2, B3, B6, B12, C, PP, E, D, K, H.

Makroelementy: P, S, Cl, K, Ca, Na.

Mikroelementy: Mg, Fe, Cu, Zn, Co, Mo, Se, Cr, Ni, Si.

Enzymy: inwertaza, katalaza, pepsyna, trypsyna, lipaza, laktaza i inne.[1]

 

Pracując nad poprawą swojej płodności warto korzystać z bogactw, jakie daje nam natura. Pyłek pszczeli można zakupić przez internet, np. ze stron pszczelarzy. W celu lepszego przyswajania powinno się go rozdrobnić lub namoczyć. Należy go przechowywać w chłodnym i suchym miejscu, najlepiej w lodówce, w pojemniku.

 

[1] Źródło: http://www.akademiawitalnosci.pl/pylek-pszczeli-skarbnica-zdrowia/