Bez kategorii

Czy okres świąteczny sprzyja staraniom o dziecko?

Gift.Na święta Bożego Narodzenia i Sylwestra czekamy zawsze z niecierpliwością. Trzeba uczciwie przyznać, że to jedna z nielicznych okazji, kiedy możemy zasiąść do stołu z całą rodziną, powspominać, pokolędować, odpocząć. Ten wyjątkowy czas z założenia sprzyja radosnemu nastrojowi, odrobinie relaksu (oczywiście tuż po „przedświątecznej gorączce”, czyli domknięciu wszystkich spraw porządkowych i kulinarnych), a przede wszystkim – wspólnym chwilom z ukochaną osobą. Nierzadko planujemy wtedy wyjazdy, przyjęcia, imprezy – to wszystko przybliża nas do celu, jakim jest poczęcie upragnionego dziecka. Są jednak pewne „wrażliwe” obszary, na które powinniśmy uważać, gdyż mogą one skutecznie popsuć świąteczny czar.

Powiedz nie alkoholowi

Po pierwsze, świętowanie nierzadko wiąże się ze spożywaniem alkoholu, który przynosi chwilowe odprężenie i odsuwa nas od problemów dnia codziennego. Pamiętajmy jednak, że spożywanie go w większych ilościach wpływa na kondycję całego organizmu. W jaki sposób? Utrudnia osiągnięcie orgazmu, obniża libido, przyczynia się do suchości pochwy, obniża jakość nasienia i liczbę plemników. Nie znaczy to, że rezygnacja z alkoholu jest absolutną koniecznością, ale dobrze jest go ograniczyć do minimum, szczególnie w okresie starań o dziecko.

Unikaj kłótni

Kolejną przeszkodą, która może mieć negatywny wpływ na chęć przeżycia intymnych chwil z naszą drugą połówką w tym okresie, są … drobne nieporozumienia związane ze świątecznymi przygotowaniami, które mogą się przerodzić w większe konflikty. Kwestie związane z dopracowaniem szczegółów odnośnie miejsca, gdzie spędzamy święta lub Sylwestra, podziału obowiązków domowych (sprzątanie, zakupy, gotowanie, prezenty dla rodziny, ubieranie choinki etc), czy też zaplanowania urlopu – nie pozwólmy, aby te przyziemne sprawy odebrały nam radość ze świąt i potrzebę bycia ze sobą. Szczegóły te można rozpracować odpowiednio wcześniej, tak, żeby nie mierzyć się z nimi na dzień przed Wigilią, ponieważ wtedy ostatnią rzeczą, o której pomyślimy, będzie seks.

Zapomnij o pracy

Idźmy dalej. Praca, praca, praca – niby nie ucieknie, ale zawsze jakoś zostawiamy niedomknięte sprawy zawodowe na ostatnią chwilę przed świętami. Wyjątkowa atmosfera omija nas, gdyż w tym czasie jesteśmy uwiązani telefonami, co chwilę zaglądamy do skrzynki mailowej i przeglądamy korespondencję, odpisujemy na zaległe maile… Ciężko w takim przypadku o wyciszenie i chwile dla rodziny. Trzeba to zmienić! Bądźmy off-line chociaż przez ten czas – przecież świat się przez to nie zawali.

Pomyśl o chwilach z ukochaną osobą

Ostatnia rzecz – zadbajmy o możliwość przeżycia wyjątkowych, intymnych chwil z naszą miłością. Czy podczas spędzania świąt u rodziny, czy na narciarskim wyjeździe ze znajomymi – na pewno znajdzie się okazja do tego, aby pobyć ze sobą bez obecności świadków. Przygotujmy wtedy małą niespodziankę – świece, kwiaty, seksowną, kobiecą bieliznę, nastrojową muzykę. W takim otoczeniu wieczór z pewnością będzie udany – nie może być inaczej!