Porady

Chłopiec czy dziewczynka? – chiński kalendarz planowania płci dziecka.

kalendarz plciJeśli planujecie zostać rodzicami albo już spodziewacie się dziecka, prawdopodobnie zastanawiacie się czy będzie to chłopiec czy dziewczynka. Istnieje kilka metod, na podstawie których można spróbować przewidzieć płeć dziecka lub zwiększyć prawdopodobieństwo poczęcia jednej z nich.

Skuteczność chińskiego kalendarza

Chiński kalendarz to znany na całym świecie i prawdopodobnie najstarszy sposób na planowanie płci dziecka ponieważ ma ponad 700 lat. Opinie na temat skuteczności kalendarza są podzielone. Według Chińczyków, wynosi ona ponad 90%, natomiast Amerykanie, którzy także przebadali tę metodę szacują iż jest skuteczna w 85%. Jednak w przypadku wielu osób kalendarz ten się nie sprawdził, można to stwierdzić chociażby na podstawie opinii polskich internautów. Ważne, aby nie traktować tej metody zupełnie poważnie, ponieważ nie daje 100% gwarancji poczęcia chłopca czy dziewczynki.

Jak korzystać?

Korzystanie z chińskiego kalendarza jest bardzo proste. Odczytywanie płci dziecka polega na wybraniu dwóch parametrów: wieku kobiety oraz miesiąca w którym ma zostać poczęte. Warto pamiętać, że pod uwagę bierzemy nie rocznik a ukończone lata. Ważne jest też, że w chińskim kalendarzu księżycowym, miesiące mają 28 dni. Oznacza to, że jeśli poczęcie miało miejsce np. 30 stycznia to według tego kalendarza już początek lutego. Dlatego warto wybierać miesiące, w których wyznaczono jednakową płeć, tzn. jest mamy 25 lat i chcemy urodzić chłopca to najlepiej próbować w okolicach września i listopada. Czerwiec również jest wskazywany jako miesiąc z większym prawdopodobieństwem poczęcia chłopca ale sąsiaduje z majem i lipcem, gdzie z kolei mamy większą szansę na dziewczynkę 😉

chinski kalendarz