Conceive Plus

Żel intymny przyjazny dla plemników, komórek jajowych oraz zarodków.

Zatwierdzony przez FDA – Amerykańską Agencję Żywności i Leków
W 2013 roku Conceive Plus™ został zatwierdzony przez FDA jako żel intymny bezpieczny podczas starań o dziecko  (510(k): K131355).

Kod produktu:  PEB (lubricant, personal, gamete, fertilization, and embryo compatible) Class II (21 CFR 884.5300)

Badania kliniczne

W 2009 roku na dorocznym spotkaniu American Society for Reproductive Medicine zostały przedstawione badania potwierdzające wyjątkowy charakter Conceive Plus. Poniżej przedstawione dane zostały zaczerpnięte z publikacji:

Development of a Novel, Physiologically Important Ca2+ and Mg2+ ion Containing Non-Spermicidal Vaginal Lubricant
J. Kurtz123, E. Willmer1,2, B. Nikolic1,2, and V. Gupta1,4 1Aquatrove Biosciences, Inc., Miami FL; 2Emmanuel College, Boston MA; 3Massachusetts General Hospital, Harvard Medical School, Boston MA; 4 Miller School of Medicine, University of Miami, Miami FL

Wprowadzenie

Pary starające się o dziecko często stają przed wyborem różnego rodzaju preparatów nawilżających. Większość żeli intymnych posiada niestety właściwości negatywnie wpływające na ruchliwość i żywotność plemników. Połączenie nieoptymalnego pH, osmolarności oraz innych dodatków takich żeli ma negatywny wpływ na jakość nasienia działając plemnikobójczo, często uszkadzając plemniki przez co stają się one niezdolne do przedostania się do szyjki macicy, utrudniając zapłodnienie.

Nowy nawilżający żel intymny zawierający jony Wapnia i Magnezu, optymalny poziom pH i osmolarności – Conceive Plus™ – został zaprojektowany tak, aby jak najlepiej naśladować naturalny płodny śluz szyjkowy w celu złagodzenia problemu suchości pochwy podczas starań o dziecko.

Streszczenie

Cel: Głównym celem badania była ocena skuteczności nowego żelu intymnego przyjaznego plemnikom (Conceive Plus™) zawierającego jony Wapnia i Magnezu wykorzystując testy in vitro. Badanie mierzy także efektywność Conceive Plus w utrzymaniu żywotności oraz ruchliwości plemników, w porównaniu do optymalnego medium kontrolnego. Pary starające się o dziecko poszukują intymnego lubrykantu nawilżającego, który naśladuję naturalne płyny ustrojowe oraz nie jest toksyczny dla plemników.

Wyniki i wnioski: zostało udowodnione, iż zastosowanie jonów Wapnia i Magnezu w nowym lubrykancie Conceive Plus™ stworzonym na bazie wody, o odpowiednim pH oraz zrównoważonej osmolarności jest ważne, by jak najlepiej naśladować szyjkowy śluz płodny kobiety. Ten naukowo zaprojektowany żel intymny pozytywnie wpływa na nasienie, nie szkodząc ruchliwości oraz żywotności plemników.
Conceive Plus™ nie tworzy bariery dla nasienia. Z badań wynika, że nie utrudnia procesu zapłodnienia a także nie szkodzi rozwojowi zarodka w stadium blastocysty. Podsumowując, Conceive Plus™ jest doskonałym rozwiązaniem dla par starających się o dziecko.

Wyniki

Test ruchliwości plemników

graph-3agraph-3b

Lubrykant zawierający jony wapnia i magnezu (Conceive Plus™) nie szkodzi żywotności oraz ruchliwości plemników w nasieniu.  

Test zarodka myszy
graph-4agraph-4b

Lubrykant zawierający jony wapnia i magnezu (Conceive Plus™) nie szkodzi rozwojowi zarodka.

Test penetracji komórek jajowych
graph-5agraph-5b

Lubrykant zawierający jony wapnia i magnezu (Conceive Plus™) nie utrudnia plemnikom dotarciu i penetracji komórki jajowej.

Test bariery lubrykantów
graph-6agraph-6b

Lubrykant zawierający jony wapnia i magnezu (Conceive Plus™) nie tworzy bariery dla plemników w przeciwieństwie do standardowych lubrykantów dostępnych na rynku.

Wnioski z badań klinicznych

  • Conceive Plus™ zawiera fizjologicznie ważne jony Ca2+ i Mg2+ by lepiej naśladować naturalny płodny śluz szyjkowy. Jest na bazie wody oraz posiada zrównoważone pH i osmolarność.
  • Nie szkodzi żywotności ani ruchliwości plemników.
  • Nie tworzy bariery utrudniającej zapłodnienie dla nasienia.
  • Nie utrudnia procesu zapłodnienia komórek jajowych.
  • Nie wpływa na rozwój zarodka w stadium blastocysty.
  • Idealny dla osób starających się o dziecko.